Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

Działania na rzecz środowiska lokalnego

Poprzez działania na rzecz środowiska lokalnego uczymy dzieci otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
Prężnie działające koło: „Caritas” zaraża swoją pozytywną energią i całorocznie prowadzi przeróżne akcje charytatywne wśród dzieci, rodziców i pracowników np.: „Dzień Tumbo” – dzień solidarności z osobami w żałobie, zbiórki na rzecz Hospicjum, zbiórki darów dla osób przebywających w Ośrodku dla Bezdomnych w naszej dzielnicy. 
Dzieci w naszej szkole uczą się empatii także poprzez przygotowywanie różnych upominków i imprez dla seniorów Olszynki, którzy są zapraszani na różnego rodzaju uroczystości i spotkania. Starsze osoby dzielą się też swoją wiedzą i umiejętnościami z naszymi uczniami poprzez np. wspólne szycie pledów dla osób przebywających w Hospicjum. 
Cyklicznie obchodzimy też święta, które pozwalają się zatrzymać i spojrzeć z życzliwością na drugą osobę – „Dzień Chorego”, „Dzień życzliwości i pozdrowień”, prężnie też działa poczta walentynkowa, która dostarcza wielu powodów do radości i uśmiechu:)…

4

5

6

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

 

    RSS Feed

<<

>>

05-12-2019 @ 11:57