Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

„Ogród w zgodzie z naurą”

Z pomysłów i marzeń o „zielonych lekcjach” blisko natury zrodziła się idea utworzenia przy naszej szkole ogródka. Nasza szkoła, jako jedna z siedmiu w województwie pomorskim przyłączyła się do unijnego projektu polegającego na zakładaniu przyszkolnych ogrodów warzywno-ozdobnych. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowawczym – wykopujemy pełno gruzu, szkieł, „pamiątek minionych lat” – np. monety, obuwie, buteleczki po lekach z czasów PRL…: ). Spora grupa uczniów załapała „ogrodowego bakcyla” i z ogromnym entuzjazmem angażuje się w działania. Mamy nadzieję, że nasz ogród – w zgodzie z naturą będzie pięknym miejscem do zajęć poza szkolną ławką, stanie się też ostoją bioróżnorodności, przybliży dzieciom świat przyrody i uprzyjemni zdobywanie wiedzy, a nasze ekologiczne warzywa będą cieszyły wszystkie nasze zmysły. 

W mijającym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Kasię Bellingham – projektantkę ogrodów i koordynatorkę projektu oraz Włodzimierza Raszkiewicza – dziennikarza radia Gdańsk, którzy wspierają nas i kibicują naszym działaniom. 

Wszystkim uczniom i rodzicom wspierającym nasze działania serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę!:)

 

 

 

 

 

 

 

    RSS Feed

<<

>>

01-12-2018 @ 19:21