Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

Współpraca z fundacjami w działaniach profilaktyczno – edukacyjno – wychowawczych

W ramach naszych działań szkoła podejmowała także współpracę z różnymi fundacjami specjalizującymi się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Spośród zaproszonych instytucji gościliśmy m.in. pracowników fundacji „Fossa” i „Archezja” – fundacji wspomagającej wychowanie (w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej”).

  W klasach VII i VIII zostały przeprowadzone zajęcia pt.: „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”. W trakcie warsztatu pedagog korzystał z materiałów fundacji wspomagającej wychowanie „ARCHEZJA”. Wykorzystany został scenariusz lekcji, film dla uczniów oraz układanka z kart. Zajęcia spełniły wytyczne na aktualny rok szkolny, mówiące o potrzebie kształtowania postaw i wychowania do wartości, konkretnie potrzebę budowania autorytetów.

   W klasach VI zostały przeprowadzone przez pracowników fundacji „Fossa” warsztaty : „Żeby w naszej szkole każdy czuł się dobrze” oraz: „Asertywność dla każdego”.

    W klasach VIII odbyły się warsztaty: „Jesteś wartościowy jaki jesteś” i „Jeśli nie agresja, to co?”, prowadzone przez pracowników fundacji: „Fossa”.

    RSS Feed

<<

>>

05-12-2019 @ 11:57