Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

Międzynarodowy Projekt E-twinning

etwinning1-300x204

Od 1 marca 2016r. rozpoczęliśmy realizację kolejnego Projektu E – twinning, biorą w nim udział dzieci z klas III i kilkoro z kl. II.

Tytuł to Moja historia – twoja historia – nasza historia, w założeniu mamy przedstawić naszą legendę w dowolnej formie – czy na papierze, w paintcie, w formie sztuki teatralnej albo teatrzyku kukiełkowego. Nasi partnerzy tworzą swoje historie. Wszystkie prace przedstawiamy na stronie projketu. Kiedy już zapoznamy się z legendami partnerów, wybieramy elementy z ich historii i tworzymy nową, która połączy elementy wszystkich poznanych. w ten sposób nastąpi „połącznie” Europy. Efektem końcowym będzie więc nasza historia (książka, przedstawienie) oraz nowa, stworzona przez dzieci, której elementy będą zaczerpnięte z poznanych legend. Każdy partner na koniec będzie miał dwa wytwory.

W projekcie bierze udział z nami Irlandia Północna, Grecja, Francja, Turcja.

Kilka zdjęć jak tworzymy paszporty do części „poznajmy się”

 

DSC_0695

DSC_0698

DSC_0693

DSC_0700

DSC_0711

paszport andżelika

paszport Jessica

15 marca dotarła do nas paczka z paszportami europejskimi wykonanymi przez naszych Irlandzkich kolegów:) musieliśmy połączyć zdjęcia dzieci z narysowanymi przez nich autoportretami. Oprócz autoportretów w paszportach uczniowie opisywali swoje zainteresowania. Dzieci miały mnóstwo zabawy. Niemałym zaskoczeniem był dla nich fakt, że Irlandczycy interesują się tak jak oni komputerami, xboxem czy minecraftem:)

Dostaliśmy wiadomość, że nasza paczka jest już u naszych kolegów, jutro będą łączyć nasze zdjęcia z naszymi paszportami:) Dostaliśmy też podziękowania za pokolorowane styropianowe jajka, które dołączyliśmy do listu.

DSC_0723 - kopia

DSC_0724

DSC_0736

DSC_0742

DSC_0776

DSC_0777

Więcej zdjęć w Galerii

szlaczek

Projekt „Quizzy – fun tests”

 To już trzeci projekt e-twinning w naszej szkole!

Zatytułowany  „Quizzy – fun tests”, uczestniczy w nim 9 krajów: Belgia,Turcja, Litwa, Czechy, Rumunia, Portugalia, Bułgaria, Włochy i uczniowie klas 4-6 naszej szkoły.

Pierwszym etapem pracy będzie przygotowanie prezentacji swoich sylwetek za pomocą dowolnie wybranego narzędzia (google prezentacje, voki, fotobabbles…). Dzieci nawiążą kontakt ze swoimi kolegami za pomocą poczty elektronicznej, będą też kontaktować się ze sobą na platformie projketu. Przewidziane są spotkanie live przez skype’a. Podczas projektu dzieci poznają swoich rówieśników z krajów europejskich oraz ich kulturę, historię i tradycje. W czasie projketu będziemy pracowali nad prezentacją Polski, a później nad stworzeniem quizzu dotyczącego naszego kraju.  Nasi partnerzy stworzą prezentacje o swoich krajach, a później także quizzy dla nas do rozwiązania.

Projekty e-twinning to współpraca europejskich szkół ponad granicami. Uczą tolerancji, wzbogacają naszą wiedzę, pobudzają ciekawość, doskonalą nasze umiejętności językowe i kompetencje komunikacyjne. Na zajęciach nikt się nie nudzi:)

 

etwinning1

 

2014/2015

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Projekcie współpracy międzynarodowej w ramach programu E – twinning „My little European friends”. 

Naszymi partnerami są: Turcja, Czechy, Rumunia.

FILMIK O SZKOLE

KOMIKS

 

05-12-2019 @ 11:57