Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

Osiągnięcia naszych Absolwentów

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Sandra Ostrowska – kajakarstwoobecnie uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu

I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych k-1 3 000m 

I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w kat. k-1 16 000m Juniorek Młodszych 

II miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych k-1 10 000m 

II miejsce w Biegach Pzełajowych w Mistrzostwach Miasta Gdańska

11898647_869250369778031_5410304118138330224_n

 

11745569_854367717932963_7542679151039948651_n

 

Kamila Mróz – kajakarstwo – obecnie uczennica Gimnazjum nr 8

I miejsce w  Mistrzostwach Polski Młodziczek k-1 2000m 2015r.

I miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Młodziczek   k-1  4 600m 2015r.

11214148_863290830373985_1324061220173920937_n

11265100_863683130334755_5568050551745429048_n

Weronika Nowakowska – kajakarstwo – obecnie uczennica Gimnazjum nr 8

I miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Młodziczek k-2 5 000m  2015r.

II miejsce w  Mistrzostwach Polski Młodzików  k-2,  2 000m 2015r.

11889672_869574996412235_8654029721336658788_n

 

Adrian Skierka – wioślarstwoobecnie uczeń Gimnazjum nr 6

I miejsce  w dwójce podwójnej  chłopców w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy 2015r.

III miejsce w konkurencji jedynek chłopców w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy 2015r.

medale0009

medale0004

III miejsce w konkurencji czwórek podwójnych chłopców w Regatach Eliminacyjnych Juniorów 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Justyna Kulińska – wioślarstwo obecnie uczennica Gimnazjum nr 6

I miejsce w dwójka podwójna juniorek młodszych w Mistrzostwach Miasta Bydgoszcz 2015

medale0003

I miejsce w  czwórka podwójna juniorek młodszych Mistrzostwach Miasta Bydgoszcz 2015

II miejsce w  czwórce podwójnej kobiet w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy 2015

V miejsce w konkurencji  jedynek dziewcząt w Regatach Eliminacyjnych Juniorów 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ROK 2013  / 2014

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

Bartosz Wejda – obecnie uczeń Gimnazjum nr 8

I miejsce w Konkursie o obronie Poczty Polskiej we wrześniu 1939r.
V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
IV miejsce w 2 etapie eliminacji do Olimpiady Wiedzy o Gdańsku


Bartłomiej Łazorczyk – obecnie uczeń Gimnazjum nr 8

I miejsce w 2 etapie eliminacji do Olimpiady Wiedzy o Gdańsku


Adrian Słodzinka – obecnie uczeń Gimnazjum nr 8

Finalista Konkursu Przedmiotowego z Geografii

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ” Multitest” 2012

Konkurs Polsko – Ukraiński Lwiątko 2013

II miejsce w szkolnym Konkursie Wiedzy o Hiszpanii oraz Krajach Ameryki Południowej

Stypendium Prezydenta Gdańska za Wyniki w Nauce

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Sandra Ostrowska kajakarstwo – obecnie uczennica Gimnazjum nr 8

Vice-mistrzyni Polski w Bydgoszczy w kategori młodziczek k-1 oraz k-2 na dystansie 2000m .

Brązowy medal w maratonie Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek k-1 na dystansie 8000 m.

Dwukrotny brązowy medal w kategorii k-1 kadetek ( juniorek młodszych ) na dystansie 1000m oraz K-2 na dystansie 200 m Międzynarodowe Regaty Kajakowe w Pieszczanach .

 

18038538880_2518fe586a_b

 

l

 

Adrian Słodzinka – Kyokushin Karate– obecnie   uczeń Gimnazjum nr 8

I miejsce w III Zawodach Młodych Kadetów Kyokushin Karate

III miejsce w IV Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Kyokushin Karate

 

Szymon Troka – zapasy – obecnie uczeń Gimnazjum nr 9

10-07-2018 @ 13:29