Szkoła Podstawowa nr 59 im. 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

Nasze prace – „Dlaczego warto się uczyć”

Jak się uczyć – Natalia Chyżyńska

Jak się uczę – Weronika Cedrowska

 

„Dlaczego warto się uczyć”

     Dzięki nauce z każdym dniem się rozwijamy. Pogłębiamy swoją wiedzę i zainteresowania. Uczymy się nowych rzeczy, które przydadzą nam się w życiu. Nie zawsze nauka daje nam przyjemność, ale później zdajemy sobie sprawę, że jest nam to potrzebne.

     Zwykłe zadania uczą nas logicznie myśleć. Poznajemy historię naszego kraju, uczymy się języków oraz poprawiamy swoją sprawność fizyczną. W nauce nie liczą się tylko oceny, ale to czego się nauczymy.

 

(Kamila  VI b)

 

szlaczek1

 

     Mam na imię Karolina. Chodzę do V klasy i z nauką u mnie różnie bywa. Czasami przychodzi mi łatwo, a czasami trudno.
Nauka to skomplikowana dziedzina, która w naszym wieku uważana jest za niezbyt potrzebną. Patrząc i obserwując ludzi uważam, że jednak warto jest teraz poświęcić jej trochę uwagi. Choćby dlatego, ze pomaga w porozumiewaniu się z ludźmi, w byciu lepszymi, a w przyszłości może otworzyć nam dużo drzwi do bardzo dobrej pracy.
     Wiedzę, którą zdobywamy, już teraz uważam za bezcenną. Pomaga mi w codziennym życiu, na przykład: na poczcie czy w sklepie. Nauka daje nam dużo możliwości poznawania świata, różnych języków i ciekawych osób. To właśnie dzięki nauce możemy rozwijać swoje pasje, a także realizować swoje marzenia.

(Karolina Va)

szlaczek1
     

      To pytanie z pozoru wydaje się dość trudne. W rzeczywistości jednak bardzo łatwo na nie odpowiedzieć. Ucząc się ułatwiamy sobie życie. Gdyby nikt się nie uczył, nie byłoby takich wynalazków jak: pralka, telewizor, telefon, lodówka, itd. Gdybyśmy nie umieli liczyć, ktoś mógłby nas oszukać. Gdybyśmy nie potrafili pisać ani czytać, wiedzielibyśmy tylko to, co ktoś nam powie, bo nie moglibyśmy przeczytać żadnej książki ani gazety.

     Dzięki temu, że uczymy się możemy znaleźć dobrą pracę, np. ucząc się języków obcych otwieramy sobie możliwości komunikowania się za granicą. Podsumowując: warto się uczyć, by być szczęśliwym.

( Asia Va)

szlaczek1

  Warto się uczyć, ponieważ dorosłym życiu przydają się różne umiejętności. Ludzie często zapominają skąd bierze się ich wiedza. Matematyka, język polski czy przyroda, to tylko kilka z wielu przedmiotów, z których wiedza przydaje się w życiu dorosłym. Dzięki matematyce umiemy posługiwać się pieniędzmi i zajmować się rachunkami, projektować budowle, auta i autostrady. Potrafimy też dokonywać pomiarów budynków, powierzchni, elektryczności, budować domy, mosty, drogi. Na przyrodzie dowiedzieliśmy się co to jest skala, która przydaje się miedzy innymi podczas wyboru map oraz pozwala nam oceniać prawidłowo odległość. Potrafimy odróżniać otoczenie, gatunki roślin, powierzchni i nie tylko. Lekcje języka polskiego przydadzą się do napisania różnych dokumentów oraz relaksowania się w wolnych chwilach przy książkach. Niektórzy pewnie nie lubią się uczyć, ale każdy musi przyznać, że bez nauki nie dalibyśmy sobie rady w życiu.

( Kacper T. Va)

    

 szlaczek1

     

Nauka może być przyjemna ucząc się poprzez zabawę. Gdy w dzieciństwie uczymy się z przyjemnością, to potem robimy to przez całe swoje życie. Gdybyśmy się nie uczyli, nie umielibyśmy czytać książek, pisać listów, sms czy korzystać z komputerów. W sklepach bylibyśmy oszukiwaniu. Tylko ucząc się można dojść do celu, który sobie wyznaczymy. Nieważne czy ktoś chce zostać sportowcem, naukowcem czy artystą. Dzięki nauce dowiadujemy się różnych, nowych, ciekawych informacji. Poprzez naukę poprawiamy technikę, odnajdujemy nowe zjawiska w przyrodzie i wszechświecie. Ciągłą nauką odnosimy sukcesy. Bez wiedzy na jakikolwiek temat życie byłoby nudne i monotonne.

     Moje motto na każdy dzień: ,, Ucz się i pracuj, a dojdziesz do celu, bo takim sposobem doszło już wielu”.

( Weronika Va)

szlaczek1

 

     Jest pewne przysłowie: ,,Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”, lecz po co się uczyć? Otóż warto się jednak uczyć ze względu na przyszłość. W przyszłości trzeba mieć pracę, a żeby mieć pracę trzeba mieć wykształcenie. Po ukończeniu trzech szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum, są dwa wybory: znaleźć pracę z wykształceniem średnim lub podjąć dalszą edukację na studiach. Na studiach można zdobyć tytuł magistra, doktora, doktora habilitowanego albo profesora. Dzięki tym tytułom można mieć lepszą pracę. Dobra praca jest więc osiągalna dzięki nauce.

     W przyszłości zamierzam studiować (nie wiem jeszcze jaki kierunek),żeby mieć dobrą sytuację finansową. Według mnie nauka jest bardzo ważna, a nawet takie obowiązki jak praca domowa czy pakowanie tornistra przygotowują do obowiązkowości i odpowiedzialności w dorosłym życiu.

(Maciej Va)

szlaczek1

    

Moim zdaniem warto jest się uczyć, ponieważ nauka rozwija. W przyszłości człowiek będzie potrzebował wielu umiejętności. Należy się uczyć, gdyż dzięki temu dostaniemy lepsze oceny, dostaniemy się do dobrego gimnazjum, liceum czy nawet na studia. To właśnie dzięki wiedzy możemy odpowiadać na wiele pytań, na przykład: gdzie leży Biegun Północny lub w której części mózgu leży ośrodek odpowiadający za wzrok. Uważam, że nauka pomaga w rozwoju człowieka i jego osiągnięciach, a także w rozwijaniu zainteresowań.

     W życiu kieruję się słynnymi przysłowiami: ,,Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” czy też ,, Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”.

(Mateusz IVa)

szlaczek1

 

     Uważam, że warto się uczyć, ponieważ wtedy zdobywamy wiedzę. Poprzez naukę poznajemy naszą historię, świat i to co nas otacza. Nie potrafiłbym pisać i czytać, gdyby nie nauka – a to jest potrzebne w codziennym życiu. Nie wiedziałbym, o której jest autobus lub o której godzinie zaczynają się lekcje. Dzięki umiejętności czytania mogę uniknąć różnych niebezpieczeństw, na przykład: odczytując informację o terenie budowy, napięciu elektrycznym czy groźnym psie na podwórku. W dzisiejszym świecie, w którym nastała era komputerów, telefonów komórkowych czy tabletów, ciężko porozumiewać się bez pisania.

     Nauka jest bardzo potrzebna, ponieważ ludzie wykształceni zdobywają dobrą pracę. Możemy rozwijać swoje pasje. Warto jest uczyć się języków obcych, na przykład: języka angielskiego, choćby dlatego, żeby móc bez problemu porozumiewać się podczas wycieczki. Ja również staram się jak najlepiej uczyć, aby zdobyć wiedzę, potrzebną dla mojego rozwoju osobistego.

(Kacper R. IVa)

szlaczek1

 

       Nauka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka.

Uczenie się jest potrzebne po to, żeby skończyć dobrą uczelnię i w przyszłości mieć dobrą pracę. Będziemy wtedy mogli spełniać wszystkie swoje marzenia. Obecnie uczymy się też  po to, żeby pomagać w nauce słabszym koleżankom i kolegom, kiedy  sobie nie radzą. My także uczymy się wielu rzeczy od nich.

     Dzięki nauce poznajemy świat i stopniowo odkrywamy wszystko , co się na nim znajduje.Wzbogacamy swoje słownictwo, bo możemy czytać dużo książek. Rozwijamy swoją mowę , czytanie i pisanie.  Umiemy podejmować różne decyzje, potrafimy odróżnić dobro od zła. Kiedy się uczymy, wzbogacamy swoją wiedzę i ćwiczymy umysł. Stajemy się coraz mądrzejsi .Ucząc się kształtujemy swoją osobowość , poznajemy świat i ludzi.

      Uważam, że nauka jest naprawdę ważna. Powinniśmy wykorzystać lata szkolne jak najlepiej, wzbogacając swoją wiedzę i rozwijając swoje zdolności.

 

                                                                                                                                ( Ania Vb)

 

szlaczek1

     Uczymy się, żeby dostać się do dobrego gimnazjum, liceum a następnie na studia. Dzięki zdobytej wiedzy możemy w przyszłości otrzymać pracę, która nas interesuje. Jeśli mamy  pracę, którą lubimy, to życie jest łatwiejsze. Zdobyta wiedza pozwala nam poznawać nowych , ciekawych ludzi i rozmawiać z nimi na różne tematy.

    Obecnie warto się uczyć, aby nie bać się na sprawdzianach. Uczymy się , jak obsługuje się różne urządzenia i cała ta wiedza przyda się nam w przyszłości. Jeśli jesteśmy pilnymi uczniami, poszerzamy swoją wiedzęi uczestniczymy w różnych konkursach i olimpiadach. Rodzice są wtedy z nas dumni, ale to przecież także ich zasługa. To oni zachęcają nas do nauki, mówiąc jaka jest w życiu ważna.

     Jednak najważniejsze jest to, że uczymy się dla siebie !!!!

 

                                                                                                                           ( Kinga Vb)

 szlaczek1

 

      Moim zdaniem nauka w życiu każdego człowieka jest bardzo potrzebna. Podczas lekcji matematyki uczymy się logicznego myślenia, a także sprawnie liczyć. Na języku polskim uczymy się poprawnej wymowy i pisania. Dzięki historii poznajemy dzieje naszego kraju. Bardzo potrzebne są lekcje wuefu, gdyż uczymy się zdrowego trybu życia, odżywiania, a przede wszystkim ćwiczymy ciało. Zajęcia informatyczne uczą nas korzystania z ciekawych programów komputerowych. Muzyka uczy nas wrażliwości artystycznej. Bardzo potrzebne są też lekcje języków obcych, np. języka angielskiego czy niemieckiego, ponieważ możemy porozmawiać z kolegami z innych krajów. Lekcje przyrody pomagają nam zrozumieć otaczający świat. Wszystko czego uczymy się w szkole pozwoli nam w dorosłym życiu dostać dobrą pracę.

( Adrian IVa)

    

szlaczek1

 

 

     Warto się uczyć, ponieważ ma to wpływ na nasze przyszłe życie. To czego uczymy się będzie nam potrzebne w życiu dorosłym. Nauka pozwala osiągać sukcesy i nowe odkrycia. Nasze zdolności rozwijają się poprzez naukę Dzięki wiedzy możemy samodzielnie rozwiązywać swoje sprawy finansowe, techniczne. Wiadomości z poszczególnych przedmiotów szkolnych przyda się nam w życiu, na przykład matematyka w rachunkach, historia do poznawania wiedzy o przodkach, technika w naprawianiu niektórych sprzętów i nie tylko, język polski do poprawnego czytania i pisania: dokumentów urzędowych, podań o pracę. itp.

     Nauka kształtuje naszą osobowość, nasze życie. To dzięki nauce ludzie odkryli prąd i wynaleźli sprzęty elektroniczne, samochody oraz wiele innych rzeczy. Nie warto rezygnować ze szkoły i z nauki, bo potem nic się w życiu nie osiągnie.

( Nikola IVa)

 

 szlaczek1

 

     Dlaczego warto się uczyć? –często się nad tym zastanawiam.

     Mama mówi, żebym systematycznie po każdej lekcji powtórzył sobie temat. Tłumaczy mi, że potem będzie mi łatwiej przygotować się do sprawdzianu. Słucham, ale nie jestem do tego przekonany. Czasem jednak robię jak mówi mama i okazuje się, że ta metoda się sprawdza.

     Kiedy czytam informację o różnych naukowcach myślę, że wiedza to dobra rzecz.

     Ucząc się zdobywam wiedzę i dzięki temu osiągamy lepsze wyniki w nauce. Wiedza pomaga nam uczyć się w lepszej szkole, która potem może zapewnić nam dobrą pracę i lepsze życie. Zdobywając wiedzę możemy komuś  pomóc w różnych sytuacjach. Ucząc się możemy osiągnąć  wiele sukcesów  w życiu  oraz usprawniać  pracę mózgu.

     Myślę, że posiadając wiedzę człowiek staje się bogatszym i lepszym człowiekiem.

     Chociaż czasem nie chce mi się uczyć , to staram się zdobywać wiedzę , bo potem przyda mi się ona w życiu. Na koniec warto przypomnieć mądre przysłowie: „Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”.

 

(Olaf  VI b)

szlaczek1

 

     Warto się uczyć, ponieważ to ułatwia życie.

       Gdyby nikt się nie uczył, ludzie byliby zacofani. Nie byłoby elektryczności i wielu innych rzeczy. Dzięki nauce medycyny wynaleziono leki i co za tym idzie, ludzie żyją dłużej. Dzięki matematyce ludzie mogą być bardziej precyzyjni. Matematyka przydaje się również, gdy trzeba obliczyć koszty i sprawdzić czy wystarczy na coś pieniędzy.

      Gdy człowiek mało wie, to łatwo go oszukać. Przykładem jest starożytny Egipt, gdzie wykształceni kapłani mówili ludziom, że zjawiska takie jak np. zaćmienie słońca są znakiem od bogów i że trzeba składać więcej ofiar. Ludzie w to wierzyli, a kapłani „przywłaszczali sobie” przyniesione dary i czerpali z tego korzyści. Ale tego też nikt by nie wiedział, gdyby nie lekcje historii.

      Kolejnym  ważnym argumentem jest to, że znalezienie pracy jest łatwiejsze po skończeniu dobrej szkoły.

      To wszystko sprawia właśnie, że warto się uczyć i pokonywać wszystkie trudności. I jeszcze jedno: bez nauki (szczególnie polskiego) nie powstałoby to wypracowanie:-).

(Ania  VI b)

 

 

05-12-2019 @ 11:57